Porsche Almasına Engel Oldular! 18 Yaşındaki Bir Gencin Sadece Bir Günlüğüne Milyoner Olması Gündemde

Kuzey İrlanda’nın Belfast kentinde geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir milyoner olma olayı yaşandı. 18 yaşındaki gencin banka hesabında gördüğü para ülkesinde gündem oldu. Detaylar içerikte!

Kuzey İrlanda’da geçtiğimiz günlerde yanlış bir bankacılık işlemi yüzünden bir gencin 1 gecede milyoner olma hikayesi gündemdeydi.

Belfast’ta yaşayan Dane Gillespie adlı bir genç, büyükannesinden aldığı 8 bin 900 sterlin değerindeki çeki kendi banka hesabına yatırdı.

Ancak bir süre sonra banka hesabını kontrol eden genç gördüklerine inanamadı. 18 yaşındaki gencin banka hesabında, yatırdığı paranın neredeyse bin katı para vardı.

Mirror gazetesinde yer alan habere göre, gencin hesabına yaşanan bir bankacılık hatası sonucu 8.9 milyon (yaklaşık 330 milyon TL) sterlin geçmişti.

Hesap bakiyesinin ekran görüntüsünü annesine atan genç, mesajında “Porsche alacağım” dedi. Annesi ise oğlunun mesajına “Saçmalama, o bizim paramız değil. Bu iş halletmemiz lazım” cevabını verdi.

Böylece 18 yaşındaki gencin milyoner bir zengin olma serüveni, bankacılık hatasının düzeltilmesiyle sadece 1 gün sürdü.

Gencin annesi Caroline Gillespie yaşanan trajikomik olaya dair açıklamalarda bulundu. Anne Gillespie, “Buna inanamadık. Oğlum birkaç saatliğine milyoner olduğunu düşündü.”

… ve ekledi: “İyi ki bize söyledi de parayı harcayamadı, yoksa bu parayı ödemekle uğraşacaktı.”

Siz olsanız ne yapardınız? Yorumlarınızı bekliyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x